Blog

Novela občanského zákoníku, která přinesla několik zásadních změn, je sice v platnosti již od 1. 1. 2014, ale například v oblasti nemovitostí je většina ustanovení účinná teprve od 28. 2. 2017. Zejména se to týká předkupního práva spoluvlastníků nemovitostí a výše kauce u nájmu bytu a domu.

Barvy místností ve Vaší domácnosti jsou přímým odrazem Vaší osobnosti. Zatímco většina z nás nad touto problematikou nepřemýšlí, barvy prostředí nás ovlivňují každý den. Barva našeho bytu či pokoje může ovlivnit naši náladu a naše myšlenky.

Prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech v roce 2016 vzrůstaly mezičtvrtletně o 2,7 procenta. Od začátku roku 2015 se zvýšily o 21 procent. V posledním čtvrtletí minulého roku byly nejdražší byty v Praze s průměrnou cenou 61.500 korun za metr čtvereční, naopak v Ústí nad Labem to bylo 10.700 korun. Celkem se prodalo přes 6000...

Na základě Vašich dotazů ohledně nové úpravy Občanského zákoníku a Katastrálního zákona, jež se týká zápisů vlastnických práv do katastru nemovitostí, zveřejňujeme opět článek našeho podnikového právníka o problematice jistoty vlastnického práva zapsaného v katastru nemovitostí.

Home staging

15.11.2016

Home staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu.

Od 1. listopadu 2016 připadá povinnost uhradit daň z nabytí nemovitých věcí vždy kupujícímu, tedy nabyvateli nemovitosti. ČR tak zavádí koncepci, která je používána ve většině evropských zemí. 5. srpna 2016 byl ve sbírce zákonů vyhlášen příslušný zákon č. 254/2016 Sb., kterým se mění platnost zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb. o dani...