Blog

Nejvyšší podíl drahých novostaveb je v centru hlavního města. Nových volných bytů s cenou nad sto tisíc korun za čtvereční metr je tam 77 procent z celkové nabídky, uvádějí statistiky portálu CenovaMapa.org. Stejný ukazatel z Vinohrad hlásí 68 procent.

Seniorům ve věku od 65 let nabízíme v rámci tzv. zpětné hypotéky pomoc s řešením, jak se finančně a trvale zajistit na stáří a využít k tomu bezpečně vlastní nemovitost. Výsledkem našeho modelu zpětné hypotéky je důchodová renta v podobě vyplácení pravidelných měsíčních částek ve sjednané výši. Zpětnou hypotéku nabízíme formou odkupu...

Novela občanského zákoníku, která přinesla několik zásadních změn, je sice v platnosti již od 1. 1. 2014, ale například v oblasti nemovitostí je většina ustanovení účinná teprve od 28. 2. 2017. Zejména se to týká předkupního práva spoluvlastníků nemovitostí a výše kauce u nájmu bytu a domu.

Barvy místností ve Vaší domácnosti jsou přímým odrazem Vaší osobnosti. Zatímco většina z nás nad touto problematikou nepřemýšlí, barvy prostředí nás ovlivňují každý den. Barva našeho bytu či pokoje může ovlivnit naši náladu a naše myšlenky.

Prodejní ceny bytů v Praze a krajských městech v roce 2016 vzrůstaly mezičtvrtletně o 2,7 procenta. Od začátku roku 2015 se zvýšily o 21 procent. V posledním čtvrtletí minulého roku byly nejdražší byty v Praze s průměrnou cenou 61.500 korun za metr čtvereční, naopak v Ústí nad Labem to bylo 10.700 korun. Celkem se prodalo přes 6000...